מבזקי חדשות:

לא נמצאו פוסטים.

עסקאות נדל”ן

עסקאות נדל”ן הינן עסקאות בהיקף כספי גדול מאוד ולרבים הן העסקאות הגדולות והמשמעותיות ביותר בחיים. עסקאות נדל”ן חייבות ליווי משפטי מקצועי על מנת שהאינטרסים של הלקוח יטופלו בצורה הטובה ביותר ומשרד עו”ד טליה שחר הינו מומחה בתחום.

המשרד נותן ליווי משפטי בעסקאות מכר ומייצג קונים ומוכרים בעסקאות נדל”ן, ליווי מתחילת העסקה ועד לרישום של הנכס בטאבו, מספק שירות ליזמים, משקיעים וקבלנים, מלווה בניהול שוטף של נכסים, מנסח חוזי שכירות ומייעץ לשוכרים על כל עניין משפטי הנוגע לשכירות כמו הפרת חוזה מצד בעל הדירה וכדומה.

במשרד עו”ד טליה שחר מאמינים בייצוג אמין ומסור, בהגינות ויושרה ובפתרון לכל בעיה.

עסקת מכר במקרקעין היא מהעסקאות הנפוצות ביותר במשק. עבור מרבית האוכלוסייה מדובר בעסקה המשמעותית ביותר בחייו של אדם וקיימת חשיבות רבה להליכים הנלווים לעסקה וביניהם, ביצוע בדיקות ברשויות הרלוונטיות, חישובי מס לבדיקת הכדאיות, ניסוח הסכם מתאים, הגשת דו”חות לרשויות המס וכו’.

הסכם המכר כולל את הסכמות הצדדים לגבי מחיר הנכס, מועד קבלת החזקה בנכס, תנאי התשלום ועוד. תנאים אלו מסוכמים ומועלים על הכתב על ידי עורכי הדין בצורת הסכם משפטי. מאחר וכאמור מדובר בעסקה גדולה ומהותית עבור רוב האנשים קיימת חשיבות רבה לבדיקות מקיפות של נתוני הנכס, מצבו הפיזי וכו’ טרם חתימה על הסכם מכר.
משרד עו”ד טליה שחר מבצע עבור לקוחותיו את כלל הבדיקות הנדרשות טרם החתימה על ההסכם ובין היתר:

  • הנפקת נסח רישום מקרקעין לצורך בדיקה היכן רשום הנכס (טאבו, מנהל מקרקעי ישראל, חברה משכנת וכו’).
  • בדיקת מצבו המשפטי של הנכס. האם קיימות הערות על הנכס, עיקולים וכו’.
  • בדיקת זכויות בניה נוספות, האם קיימות חריגות בניה, צווי עיקול ו/או הריסה, חובה בהיטל השבחה וגובהו. בדיקות אלו מתבצעות במחלקות ההנדסה בעיריות השונות על ידי הוצאת תיק מידע עבור הנכס.

לאחר החתימה על הסכם המכר, משרד עו”ד טליה שחר מטפל בכל הליכי רישום הנכס – רישום הערת אזהרה, הגשת דיווחים לרשויות המס ורישום מלוא הזכויות על שם הקונים.

הערת אזהרה- החשיבות ברישום הערת אזהרה במהירות האפשרית, מטרתה למנוע מהמוכר לבצע עסקאות נוגדות (למכור את הנכס לאנשים נוספים). החוק בענין מבטיח את זכויותיו של הרוכש אשר רשם הערת אזהרה לטובתו.
דיווחים לרשויות המס –  הגשת הצהרה בזמן שלא יעלה על 40 ימים ממועד החתימה על הסכם המכר למשרדי מיסוי המקרקעין האזוריים. ההצהרות אלו משמשות את רשויות המס לחישוב מס הרכישה ומס השבח בגין העסקה. גובה החיוב במס שבח מהווה אחד מהשיקולים העיקריים אותם יש לשקלל טרם התקשרות בהסכם מכר, מאחר וגובה המס עלול להגיע לסכומים לא מבוטלים, במידה ואין המוכר זכאי לפטורים ממס שבח, לעיתים יתכן ועדיף להמתין עם המכירה אפילו מספר שנים וזאת על מנת לקבל פטור ממס שבח.

העברת זכויות בלשכת רישום המקרקעין – השלב הסופי בעסקת מכר הינו העברת זכויות המוכר של הנכס על שם הקונה בלשכת רישום המקרקעין. לצורך ביצוע ההעברה יש להצטייד במסמכים הבאים:

  • אישורים על תשלום מס שבח, מס רכישה ומס מכירה או פטור מהם.
  • אישור על תשלום מס רכוש.
  • אישור מופנה לרשם המקרקעין על תשלום מיסי הרשות המקומית, כולל היטל השבחה, בתוקף ליום ביצוע העסקה.
  • שטרי מכר ב-5 עותקים מודפסים ללא תיקונים ומחיקות.

משרדנו מעניק ליווי צמוד ואישי לכל אורך התהליך. כשמדובר בעסקת חייך, חשוב שיהיה מי שידאג לך.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן